Suplementy

Jeśli regularnie ćwiczysz, koniecznie zadbaj o odpowiednia suplementację. Pamiętaj, że suplementy nie mogą być zastępnikiem dla zdrowej diety – wręcz przeciwnie, powinny być jedynie jej uzupełnieniem. 

Określ, czego może brakować Twojemu organizmowi. Białka, tłuszczu, a może jakichś witamin? W ten sposób będziesz wiedział, po jakie witaminy sięgnąć. Jeśli nie masz pewności, możesz wybrać kompleks witamin i minerałów

Kreatyna to jeden z najbardziej popularnych suplementów diety. Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrych efektach, koniecznie wybierz jabłczan kreatyny. Pozwoli on na uzyskanie jeszcze lepszych wyników podczas treningów na siłowni. 

Odżywki białkowe dla wegan? Oczywiście, nie ma z tym żadnego problemu. Jeśli nie spożywasz produktów odzwierzęcych, możesz wybrać białkowe sojowe albo białko roślinne. W ten sposób dostarczysz organizmowi odpowiednią ilość protein i aminokwasów. 

Jeśli masz wątpliwości na temat tego, jakie suplementy diety powinieneś stosować, koniecznie skonsultuj się z dietetykiem, lekarzem, a także z trenerem personalnym. W ten sposób uzyskasz kompleksową poradę na temat odpowiedniej dla Ciebie suplementacji. 

Odżywki potreningowe to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą mieć maksimum energii w trakcie wizyty na siłowni. Jeśli chcesz dodatkowo się wesprzeć, po treningu możesz sięgnąć po specjalistyczne odżywki potreningowe. 

Spalacze tłuszczu, takie jak L-karnityna czy tabletki zmniejszające apetyt z pewnością pozwolą Ci osiągnąć lepsze efekty, jeśli chcesz szybko pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów. Oczywiście musisz połączyć je z regularnymi treningami. 

Żeń-szeń to najlepszy sposób na dodanie sobie energii. Wypróbuj żeń-szeń syberyjski, który od tysiąca lat ceniony jest za wiele pozytywnych właściwości – może również pomóc Ci w bardziej efektywnych treningach. 

AAKG to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie tzw. efektu pompy mięśniowej. Dzięki takim suplementom jak AAKG będziesz mógł cieszyć się ogromnymi mięśniami nie tylko po treningu, ale też przez długi czas później. 

Dokucza Ci brak energii do działania, a problemy z koncentracją wracają przez cały czas? Wybierz magnez plus B6 – to najlepszy sposób na walkę z nieustannym zmęczeniem, a także z problemami ze skupieniem się w pracy. 

Stosuj tylko te suplementy diety, które są w pełni sprawdzone, bezpieczne i pochodzące od rzetelnych producentów. Nie wybieraj sklepów, co do których masz jakiekolwiek wątpliwości. Lepiej zaopatrzyć się w miejscu, które cieszy się dobrą opinią osób aktywnych fizycznie.